Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Партизанськими шляхами

Відзначення День партизанської слави, є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у велику Перемогу над фашизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали  

Партизанський рух, народився в гущі народних мас уже в перші  дні віроломного вторгнення німецько-фашистьських загарбників на радянську землю. Невичерпним джерелом сили партизанського руху були полум’яний патріотизм, ідейна єдність радянського народу.

В зв’зку з тим. що село Миньківці оточене лісом, починаючи з весни 1942 року тут зароджується партизанське підпілля. Група готовила діючий партизанський загін. Через місцевих зрадників від рук гестапівців в м. Шепетівці загинули підпільники. Після страти керівника групи  Ф.М. Михайлова група переросла в загін ім.Михайлова, а потім у з’єднання партизанських загонів ім. Михайлова. Керівництво групою ім. Михайлова очолив учитель Антон Захарович Одуха. Розташована група була у лісі близько села Миньківець, Романіни.  В основному Миньківчани перебували у загонах ім. Кармелюна (з’єднання під керівництвом А.З.Одухи), ім. Кірова (з'єднання під командуванням Шитова).  Миньківецькі партизани провели 15 боїв, знищили 256 гітлерів­ців, захопили 15 кулеметів, один міномет, 45 автоматів, 156 гвинтівок.

З нагоди цієї пам’ятної дати 20 вересня у сільській бібліотеці-філії с. Миньківці відбувся урок мужності присвячений до Дня партизанської слави. Тут була оформлена тематична книжкова виставка, звучали промови та вірші учениць 10 класу Левчук Н., Терещук М., Яцюк., учениці 7 класу Берестова М.,  учениці 6 класу Кунець М., та вчителя історії А.М. Туринського Миньковецького НВК про вшанування героїчного подвигу уславлених партизанів і підпільників Великої вітчизняної війни –День партизанської слави, яке збігається у часі з початку підпільно-партизанської боротьби з фашистськими загарбниками, слова яких зачепили кожного із присутніх.

Нехай свято – День партизанської слави передається з покоління в покоління і надалі, нехай воно зберігає у наших серцях такі поняття як Батьківщина, честь, обов’язок і пам’ять.

Категорія: Мої статті | Додав: Валентина (28.07.2014)
Переглядів: 347 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Меню сайту

Форма входу

Категорії розділу

Пошук

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 3

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний хостинг uCoz